قوانین و اساسنامه | شیعه سِی
منوی ناوبری برگه ها

شیعه سِی: اولین سامانه پرسش و پاسخ دینی ؛ بپرسید، دانستن حق ماست

منوی ناوبری دسته ا

قوانین و اساسنامه

قوانین و اساسنامه سایت

=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=

شیعه سِی با هدف پاسخ به سوالات و شبهات دینی و اعتقادی ، سعی دارد فضایی صمیمی و منطقی به دور از تعصب و عداوت را ایجاد کرده تا کاربران بتوانند پاسخ پرسش ها و شبهات خود را بیابند. شما نیز با حفظ این صمیمیت به طرح سوالات و شبهات خود در سایت اقدام کنید.

در این پایگاه سعی می شود به شبهات و سوالات دینی شما پاسخ داده شود.بنابراین اگر در مواردی سوال غیردینی شما به سایت یا آدرس دیگری ارجاع داده شد،‌ از این حیث است که در راستای فعالیت های این سایت نیست.

کاربر عزیز، ثبت نام و عضویت شما در شیعه سِی به این معناست که قوانین سایت را پذیرفته اید.
۱. قوانین کاربری

۱.۱ تمامی کاربران می بایست در هنگام ثبت نام ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربری خود استفاده نمایند.در صورت استفاده از کلمات نامناسب نام کاربری مسدود خواهد شد.

۱.۲ تغییر نام کاربری فقط توسط مدیر سایت و فقط در موارد خاص امکان پذیر است. لذا در انتخاب نام کاربری خود دقت نمائید.

۱.۳ استفاده از آدرس سایت به صورت yoursite.ir به عنوان نام کاربری ممنوع می باشد و در صورت مشاهده مسدود خواهد شد.

۱.۴ پس از عضویت، امکان لغو عضویت یا درخواست حذف پستها توسط کاربر وجود نخواهد داشت.

۱.۵ فعالیت در سایت تنها با یک نام کاربری مجاز می باشد.(مگر در موارد خاص که باید با اجازه مدیر باشد.)در صورت مشاهده کاربر با چند نام کاربری دسترسی کلیه نام های کاربری مسدود خواهد شد.

۱.۶ با توجه به محیط مذهبی سایت کاربران ملزم هستند از آواتار، تصاویر و مشخصات مناسب در پروفایل کاربری خود استفاده نمایند و درصورت عدم رعایت،موارد فوق ویرایش یا حذف شده و کاربر خاطی مشمول قوانین محدودیت کاربری خواهد شد.

۷.۱ استفاده از نام کاربری،امضا،آواتار و…. شبیه به مدیر سایت(admin,AdMinisTratore و…)یا کاربران دیگر ممنوع است.در صورتی که این موارد عمدی تشخیص داده شوند به شدت با آنها برخورد صورت خواهد گرفت.

۲. قوانین ارسال پرسش و پاسخ

۲.۱ قبل از طرح پرسش ابتدا از قسمت جستجوی سایت استفاده کنید، ایجاد کنندگان سوالات و درخواست های تکراری اخطار دریافت کرده و در صورت تکرار اخراج خواهند شد.(تنها عنوان موضوع را جستجو نکنید بلکه محتوای موضوع را جستجو نمائید.چه بسا که موضوع شما همنام با پرسش های موجود در سایت نباشد اما تحت عناوین دیگری وجود داشته باشد.)

۲.۲ کاربران سایت می بایست در هنگام ارسال پست و پیام از کلمات مناسب استفاده نمایند و هر گونه توهین ، بی احترامی ، تمسخر و ایجاد دلسردی در متن ارسال شده توسط کاربر ممنوع می باشد.

۲.۳ کاربران باید از درج هر گونه مطالبی که حاوی مطالب الحادی و نفی و یا تضعیف اصول و ارزشهای اسلامی و یا توهین به ادیان آسمانی و کتب مقدس و پیامبران و امامان معصوم و …… باشد خودداری کنند.

۲.۴ پرسش ها باید در دسته بندی های مناسب زده شوند. قبل از ارسال پرسش دسته بندی صحیح را انتخاب نمایید.

۲.۵ برای سوالات از عنوان مناسب استفاده کنید. عنوان هایی که شامل کلمات و عبارات نامناسب باشند یا نامفهوم و گنگ باشند حذف خواهند شد.

۲.۶ در سوالات ، اگر سوال یا نظر خاصی ندارید لطفا فقط از دکمه های امتیازدهی استفاده کنید. نظراتی مانند مرسی ، خوب بود ، ممنون و… شامل اسپم هستند و باعث کاهش کیفیت سوالات میشوند.

۲.۷ از ایجاد بحث های دو طرفه شخصی و چت گونه خودداری نموده و در صورت اختلاف نظر و عقیده به جای مشاجره به صورت منطقی و مستدل بحث نمایید.

۲.۸ در صورت ارسال اسپم ، پاسخ های نامربوط و راه حل های ناکارامد و اظهار نظر در رابطه با موضوع نامربوط پست کاربر بدون اطلاع قبلی حذف خواهد شد.

۲.۹ در پست ها از فونت بزرگ و رنگ های زننده استفاده نکنید.

۲.۱۰ پست ها های شامل ایمیل،آدرس و شماره تماس ، بدون اطلاع قبلی حذف میشوند ، در صورت تکرار کاربر خاطی یک هفته بن خواهد شد.

۲.۱۱ گذاشتن لینک هایی که خلاف قوانین سایت باشد ممنوع است و در صورتی که کاربری مرتکب این تخلف شد ، بدون تذکر لینک مربوطه ویرایش یا حذف خواهد شد و کاربر خاطی مشمول قوانین محدودیت کاربری خواهد شد.

۲.۱۲ برای مطالب ادعایی خودتان که دارای شک و تردید در درستی است از منابع معتبر استفاده کرده و آدرس دقیق منبع خود را ذکر کنید.

۲.۱۳ از کپی کردن مطالب سایت هایی که اجازه نشر مطالبشان را نداده اند خودداری کنید.

۲.۱۴ در صورت کپی مطالب دیگر سایت ها(آن هایی که اجازه نشر مطالبشان را داده اند)،لینک صفحه مطلب مربوطه را بگذارید.

۳. قوانین پیام خصوصی و کاربری

۳.۱ شیعه سِی هیچ مسئولیتی نسبت به ارتباط خصوصی کاربران از طریق سایت را ندارد.

۳.۲ ارسال هرز نامه ها و پیام های تبلیغاتی به هر شکل ممنوع می باشد.

۳.۳ سوالات فقط باید در سیستم پرسش و پاسخ مطرح شوند.از مطرح کردن مشکلات خود در پیام خصوصی و کاربری دیگر کاربران خودداری کنید.

۴. قوانین عمومی

۴.۱ کاربران محترم توجه داشته باشند که هدف و وظیفه اصلی سایت،پاسخگوئی به شبهات و ارتقاء کیفی اطلاعات دینی ؛ علمی ؛ اخلافی ؛ فرهنگی و احتماعی می باشد و لذا مطالب خود را با توجه به اهداف بیان شده ارائه نمایند.

۴.۲ با توجه به اینکه شیعه سِی،سایت تخصصی در زمینه مباحث مذهبی است لطفا از ایجاد موضوعات غیر تخصصی مخصوصا موضوعات سیاسی جناحی خودداری نمائید.لازم به ذکر است به هیچ وجه موضوعات سیاسی و خبری غیر نامعتبر تائید نخواهدشد.

۴.۳ در صورت ملاحظه هرگونه مسایل خلاف قوانین از یک کاربر در صورت تمایل آدرس تاپیک را برای مدیر سایت ارسال نمائید تا سریعا به موضوع رسیدگی شود.

۴.۴ رسیدگی به تخلف کاربران سایت تنها از طریق مدیریت سایت امکان پذیر است و هرگونه برخورد شخصی با دیگر کاربران سایت، ممنوع بوده و خلاف قوانین سایت شمرده می شود.

۴.۵ حفظ حرمت کاربران وظیفه همگانی بوده از این رو در صورت مشاهده هر گونه مزاحمت ،تمسخر، اعتراض، توهین و بی احترامی به کاربران، مدیران یا مسئولان سایت، برای کاربر مربوطه، محدویت کاربری ایجاد خواهد شد.

۴.۶ هرگونه درج شکایت و یا انتقاد از عملکرد دیگر کاربران در ملا عام ممنوع بوده و حذف خواهد شد.این گونه انتقادات صرفا باید از طریق پیامهای خصوصی منتقل گردد.

۴.۷ پرهیز از توهین به اقوام و اقلیت های مذهبی و پرهیز از توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی

۴.۸ پرهیز از نشر اکاذیب و افترا و اشاعه منکرات و ترویج فحشا و مطالب مغایر با عفت و اخلاق عمومی

۴.۹ پرهیز از تبلیغ یا آموزش پایگاه های اطلاع رسانی غیر مجاز و پرهیز از برقراری هر نوع پیوند که مبلغ و مروج پایگاه های اطلاع رسانی حاوی مضامین جزء های فوق الذکر باشد.

۴.۱۰ هر گونه تبلیغ از سوی کاربران که با اهداف سایت منافات داشته باشد، ممنوع است.

۴.۱۱ ارسال مطالب به صورت فنگیلیش ممنوع است.این مطالب از سایت حذف خواهند شد.

۴.۱۲ با توجه به حضور افراد و کاربران گوناگون، مسئولیت ارسال مطالب برعهده خود کاربر بوده ولی مدیران حق اصلاح یا حذف مطالب نامربوط را دارند.

۴.۱۳ ملاک جنسیت کاربران سایت به آنچه در پروفایل یا مطالب خود بیان داشته اند می باشد ، لذا حفظ حرمت و حریم گفتار و نوشتار باید در تمامی بخشها با جنس مخالف رعایت گردد.

۴.۱۴  تجربه نشان داده است که بحث های سیاسی هیچ سرانجامی نداشته و غالبا با تعصب و به دور از منطق صورت می گیرند.بنابراین هر گونه مطلب سیاسی (له یا علیه هر طیف و گروهی) ممنوع می باشد.

با توجه به طرح سوالات و شبهات فراوان با هدف پاسخگوئی، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید. لازم به ذکر است شیعه سِی هر گونه مسئولیت شرعی و قانونی را در قبال تاثیر کاربران از مطالعه ناقص و سطحی مطالب مطروحه، از خود سلب می نماید.

آخرین به روزرسانی: ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸

عضویت در سایت به منزله پذیرفتن قوانین کاربری سایت می باشد و هرگونه تخلف از این قوانین موجب محدودیت کاربری خواهد بود.

تا مهمانی خدا…