اولین بار است که به شیعه سِی آمده اید؟ لطفا راهنما را مشاهده فرمایید.
x

روابط زناشویی

+1 امتیاز
687 بازدید
سوال شده شهریور 10, 1394 در سایر سوالات خانوادگی توسط طاهره  
دوباره دسته بندی کردن شهریور 12, 1394 توسط العبد

با سلام و خسته نباشید
منو و همسرم 6 ماهی است که ازدواج کرده ایم و حدود یک ماه است که به سر خانه و زندگی خودمان رفته ایم.
همسرم مردی با عاطفه و مهربان و گرم مزاج است. من نیز گرم مزاج هستم. سوالی که ذهمنو درگیر کرده اینه که :
همسرم در طول روز از وقتی که از سر کار برمی گردد، به طور مکرر و در ساعات مختلف به ملاعبه با من می پردازد. اما از آنجائیکه این رفتار وی مانع از انجام کارهای من می شود و وقتم تلف می شود، در غالب مواقع با اصرار از وی می خواهم که تمامش کند، زیرا احساس می کنم این رفتار وی باعث تحریکات جزیی و مقطعی در طول روز برایم می شود و هنگام رابطه اصلی ه صورت کامل تحریک نشوم
آیا ملاعبه با همسر به صورت مکرر در طول روز باعث کاهش میل جنسی زن می شود؟
با تشکر از پاسخگویی شما


کانال های مذهبی شیعه سِی

2 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 20, 1394 توسط العبد (4,053 امتیاز)   7 24 30

با عرض سلام و تشکر بابت ارتباطتتان با شیعه سِی
در ابتدا ازدواجتان را به شما و همسرتان تبریک گفته و بهترین ها را برایتان آرزو می کنیم.ان شاءالله در پناه خداوند زندگی ای به دور از هرگونه ناخشنودی داشته باشید.

در رابطه با درخواست های مکرر همسرتان
نگران نباشید، با توجه به اینکه معمولا در اوایل ازدواج میل جنسی (مخصوصا در مردان) زیاد است، این درخواست های مکرر طبیعی است.

در رابطه با مسائل زناشویی (18+)
زمان نامناسب در برقراری رابطه جنسی باعث نابودی علاقه میگردد

یکی از مواردیکه ذکز آن ضروریست این مورد می باشد که توجه کنید آمادگی جهاز جنسی هیچ ارتباطی به آمادگی روحی شما ندارد.جهاز جنسی شما بعد از مدتی استراحت و همچنین تغذیه مناسب آمادگی خود را برای فعالیت مجدد بدست می آورد ولی آمادگی روحی زمانی بدست می آید که حس شما درخواست کند.
متاسفانه این مورد اصلاً رعایت نمی شود و زوجین به محض آمادگی در اعضای تناسلی و بدلیل فراهم بودن بستر مناسب دلیلی برای خودداری نمی بینند و رابطه را ایجاد میکنند.سپس براحتی بعد از مدتی دچار دلزدگی جنسی خواهند شد.زیرا درست است که شما فیزیکی ارضا شده اید اما حس جنسی شما ارضاء روحی نمی شود و شما همچنان تشنه روحی هستید.حالا هی می خواهید روحتان را سیراب کنید و به محض آمادگی مجدد دوباره رابطه برقرار میکنید ولی میبینید که اوضاع خرابتر میشود.روابط جنسی سریعاً جذابیت خود را از دست داده و شما را به دالانی از افسردگی پرتاب میکند.
بهترین عامل برای تازه نگهداشتن طراوت جنسی این است که زمان را به عشق واگذار کنیم.همانطور که بارها گفتم در صورتیکه بگذارید علاقه و عشق باعث کشش گردد روح شما سریعاً آماده میگردد.
بدانید که برای ۲ نفر ، رابطه جنسی باید نهایت میزان ابراز علاقه به یکدیگر باشد و نه وظیفه زناشویی و یا عامل ارضاء جسمی.شما باید برای پالایش روح و عشقتان از رابطه جنسی استفاده کنید و نه برای خلاص شدن از یک حالت فیزیکی.
رابطه جنسی یک ابزار قدرتمند در خدمت روح برای ابراز علاقه میباشد نه یک وسیله برای ایجاد زنگ تفریح…پس بگذارید که کشش عشقی شما را وادار به ایجاد رابطه کند و نه فشار جسمی…در اینصورت در هیچ مقطعی همسرتان برای شما تکراری نخواهد شد و شما همیشه در یک آرامش روحی قرار خواهید داشت.

چگونه انتقاد جنسی را مطرح كنیم؟
قبل از آن که چیزی به همسرتان بگویید که بوی انتقاد داشته باشد، به سوالات اساسی زیر پاسخ دهید:
به چه دلیل انتقاد می‎کنم؟ اگر دلیل خوب و سازنده‎ای ندارید. پس چیزی نگویید.
آیا بهترین زمان و بهترین مکان این‎جاست؟ اگر نه، از خود بپرسید، چه وقت و در کجا می‎توانم این نکات را مطرح کنم که روابط جنسی ما را بهتر کند؟
هنگام انتقاد به یاد داشته باشید که به جای تمرکز بر آن چه که در همسرتان نمی‎پسندید، بر رضایت خاطری که به شما می‎بخشد تأکید کنید. به جای آن که بگویید «دوست ندارم این طور با خشونت در آغوشم بگیری» بگویید «وقتی به آرامی نوازشم می‎کنی بیشتر لذت می‎برم» وقتی به جای مطرح کردن خواسته‎تان چیزی را مطرح می‎کنید که از آن بدتان می‎آید، خود و همسرتان را مجبور می‎کنید که به جای تمرکز بر احساس و حالت‎های جنسی، توجه خود را بر جزییات انجام آن متمرکز کنید.
وقتی خواسته‎هایتان را مطرح می‎کنید، مواظب باشید لحن کلامتان آمرانه نباشد.

وقتی آمرانه بگویید «مرا به آرامی نوازش کن» مفهوم ضمنی آن این است «در غیر این صورت نمی‎گذارم به من دست بزنی» و به همین ترتیب خواسته‎ی شما نباید زمینه‎ی تهدید ایجاد کند: «اگر بلد نیستی مطابق خواست من رفتار کنی فکر دیگری بکنم!»
سعی کنید از چیزی انتقاد نکنید که همسرتان نمی‎تواند آن را تغییر دهد. انتقاد کردن از خصوصیات جسمی مثل اندازه‎ی آلت، شکل سینه و سینه‎ها انتقادی ظالمانه است، چون احتمالاً فقط جراحی پلاستیک می‎تواند چنین وضعیتی را تغییر دهد. انتقاد از تمایلات جنسی همسر نیز انتقادی غیر سازنده محسوب می‎شود.
مطالبی که کتاب‎‎ها و فیلم‎های سکس به شکلی اغراق‎آمیز درباره‎ی روابط جنسی عنوان می‎کنند، گاهی باعث می‎شود که زن و مردها از همسران خود انتظارات غیر واقع بینانه‎ای داشته باشند. در زندگی واقعی به ندرت اشخاصی پیدا می‎شوند که بتوانند ساعت‎ها بدون از دست دادن انرژی به فعالیت جنسی بپردازند. در زندگی واقعی، غالب مردم تمایلی به تجربه‎ی روش‎های نامتعارف جنسی ندارند. انتقاد از همسری که قادر به برآوردن توقعات واهی شما نیست، فقط این تأثیر را خواهد داشت که او را عصبی‎تر و خشمگین‎تر نموده و موجب شود که کمتر دوستتان بدارد.
جمله‎های انتقادی خود را بیشتر با لغت «من» به جای «تو» و به صورت میل و‌آرزو به جای بدگویی و تهمت زدن بیان کنید. مثلاً انتقادی مانند «چرا اصرار داری موقع عشق ورزی چراغ خاموش باشد؟» نتیجه‎ی بهتری خواهد داشت، اگر که گفته شود «دوست دارم موقع عشق‎ورزی صورت و بدنت را ببینم.»
از انتقادهای گنگ و بی‎مسمی بپرهیزید. یک پزشک متخصص درمان مشکلات جنسی می‎گوید «اخیراً دیده‎ام که بسیاری از مراجعین من می‎گویند همسرشان آن‎ها را به خاطر کسالت بار بودن زندگی جنسی‎شان ملامت می‎کند. اما نکته‎ی اصلی در این شکایت چیست؟ کسالت بار بودن می‎تواند طیف رنگارنگی از مسایل و مشکلات جنسی را در بر بگیرد. آیا محیط رغبت‎انگیز نیست؟ زمان مناسبی انتخاب نشده؟ نوازش‎های عاشقانه سرسری گرفته شده؟ تنوعی در کار نیست؟ از همسر مورد انتقادتان، چه کاری ساخته است؟ انتقادی موثر است که واقعی و صریح باشد.»
برای تبدیل انتقاد منفی به انتقاد مثبت از کلمات و عبارات دیگری استفاده کنید. میان اعتراض نسبت به انتظارات برآورده نشده شما از روابط جنسی و این که از روابط جنسی چه انتظاری دارید، فاصله‎ی زیادی وجود دارد، و تنها پس از روشن شدن این مطلب است که همسرتان امکان می‎یابد به خواسته‎ی مشخص و معقول شما جامه‎ی عمل بپوشاند.
از همه‎ی این‎ها گذشته، آیا منطقاً می‎توانید از همسرتان انتظار داشته باشید که وقتی به رخش می‎کشید که در امور جنسی خشنودی شما را فراهم نمی‎کند، با احساس هم‎دردی به حرف‎هایتان گوش دهد؟ باید سعی کنید بر مواردی تمرکز کنید که برای خشنودی شما انجام می‎دهد، و سپس پیشنهادات سازنده‎ای برای بهبود روابط جنسی خود مطرح کنید.
از مقایسه اجتناب کنید. کشنده‎ترین نوع انتقاد این است که وجه امتیاز و مهارت‎های همسر فعلی‎تان را با همسر قبلی مقایسه کنید.
خود شما هم برای ایجاد رابطه‎ای بهتر و هیجان‎انگیزتر، مسوولیتی به عهده بگیرید و فقط از همسرتان انتظار نداشته باشید که دست تنها اقدام کند. زنی می‎گفت «خودم می‎دانم اوقاتی هست که نیاز به محرک اضافی دارم، بنابراین بخشی از کاری را که در این زمینه باید انجام شود، خودم به عهده می‎گیرم، مثلاً لباس شوق‎انگیزی می‎پوشم، احساسات عاشقانه‎ام را با خیال‎پردازی درباره‎ی یک صحنه‎ی عشقی یا یک رمان پرهیجان برمی‎انگیزم. خلاصه سعی می‎کنم فضایی احساساتی ایجاد کنم که در آن فضا بتواند تغییری صورت گیرد.

به همین ترتیب کمک کردن به همسری که سعی می‎کند انتقاد شما را بپذیرد، موثرتر از آن است که مثل ناظری خرده‎بین بنشینید و بپایید که او چه طور می‎خواهد بر اساس انتقاد شما تغییر کند.
مردی از زنش انتقاد می‎کرد که چرا دوست ندارد روش‎های گوناگون رابطه‎ی جنسی را تجربه کند، طرح این انتقاد با لحن عیب‎جویی سبب می‎شد که همسرش در ادامه‎ی رفتار خود مصرتر شود. تا این که مسأله را به شکل دیگری مطرح کرد «ببین! از نظر من هر جور و هر کاری بکنی همان خوب است.» در این جا بود که همسرش توانست آرامشی بیابد و تجربه را شروع کند. فراهم آوردن زمینه‎ی مناسب و ترغیب، به مراتب موثرتر از آن است که عجولانه درباره‎ی موضوع مورد نظر برای همسرتان تبلیغ و سخنرانی کنید.

در درازمدت، هر تغییر مثبتی در رفتار جنسی به مشارکت متقابل هر دو طرف بستگی دارد.
یک راه موثر انتقاد، عملاً نشان دادن راه چاره در موقعیت مناسب است. اگر فکر می‎کنید که به زبان آوردن مطلبی، باعث رنجش می‎شود، احتمال آزردن دارد، و یا مطرح کردن یک خواسته در شکل خاصی دشوار است، به این امکان فکر کنید که شاید اگر با عمل خود و در موقعیت مناسبی به همسرتان نشان دهید که راه چاره چیست،‌ بهتر از هر گفته‎ای موثر باشد. زنی که خصوصاً از راه نوازش سینه‎اش تحریک می‎شد، از این که شوهرش به ندرت سینه‎هایش را لمس می‎کرد شکایت داشت و به همین خاطر به پزشک مشاور مراجعه کرده بود. پزشک از او پرسید «واکنش شما در این گونه موارد چگونه است؟»
زن در پاسخ گفت «ابتدا صبر می‎کنم تا شوهرم خودش شروع کند، و وقتی توجه نمی‎کند احساس می‎کنم طرد شده‎ام، فکر می‎کنم لابد سینه‎هایم خیلی کوچکند، یا عیب دیگری دارم که او رغبتی نشان نمی‎دهد. می‎خواهم از شوهرم بپرسم ولی نمی‎توانم خودم را راضی به این پرسش کنم، چون از جوابی که امکان دارد بدهد وحشت دارم.»
مشاور پیشنهاد کرد «دفعه‎ی بعد منتظر او نشوید، حرکت اول را خود شما شروع کنید، دستش را بگیرید و روی سینه‎هایتان بگذارید و عملاً با ملایمت ترغیبش کنید که آن طور که میل شما است رفتار کند و به او بگویید که از این کار لذت می‎برید. به این ترتیب می‎توانید رفتار عاشقانه‎ی او را در جهت دلخواه خود تغییر دهید.»
کلمات به ویژه هنگامی که به لحن اعتراض گفته شود، به تثبیت رفتار مورد انتقاد منجر می‎شود و اعمال وقتی از روی محبت انجام شوند، به افزایش آگاهی از نیاز همسر و کمک به او برای ابراز واکنش مطلوب می‎انجامد.

برگرفته از: parsiteb

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 20, 1394 توسط العبد (4,053 امتیاز)   7 24 30

تدابیر زناشویی
توصیه های بهداشتی در رابطه با روابط زناشویی (18+)
ثبات و پایداری زندگی مشترک متکی به رعایت اصول و قوانینی است که زن و شوهر باید به آن توجه و عمل کنند و البته یکی از این اصول، توجه به رابطه زناشویی است.
این رابطه اگر لذت بخش، مستمر، منظم و رضایت بخش باشد، نقش بسزایی در قوام و دوام زندگی مشترک خواهد داشت اما ارتقای کیفیت این رابطه نیز مانند هر مهارت دیگری نیازمند آموزش، تمرین و آگاهی است

لذا آشنایی با آداب زناشوئی و بهداشت جنسی یکی از مباحث مهم در کانون خانواده است که متاسفانه اکثر مردم حتي قشر تحصيل كرده از چگونگی درست این رابطه اطلاع ندارند و با توجه به فرهنگ خاص جامعه ما كه بحث آموزش و حتي درمان اختلالات جنسي در تنگنا و با احتياط مطرح مي شود و از طرفی بسياري از نزاع ها و اختلافات و رفت و آمدهاي پياپي در دادگاه¬هاي خانواده ريشه در اين مهم دارد، پس بحث و مطالعه در سطح عام و آموزش بهداشت و كيفيت روابط زناشويي در زوجين از اهميت خاصي برخوردار است.
در این توصیه بهداشتی برخی از تدابیر و موارد مرتبط با زناشویی که در منابع طب سنتی آمده است ارائه شده است.

اثرات مفیدجماع:
- کاهش خشم و غضب
- دفع هم و غم و فکر
- دور کردن افکار پیچیده و وسواس گونه از انسان
- سبک ساختن بدن (از بین رفتن سنگینی سر و بدن )
- از بین رفتن مشکلات دید چشم و سرگیجه
- افزایش اشتها
- افزایش هوشیاری
- افزایش نشاط و قوت بدن
كلا اگر جماع موقع حاجت و موقع زيادتي مني و افزايش شهوت واقعي (نه شهوت كاذب) واقع شود باعث حفظ سلامتي مي شود.
غير از موارد ذكر شده به نظر مي رسد كه يك رابطة جنسي مناسب باعث از بين رفتن كدورت ها و ایجاد علاقه بیشتر بین زن و مرد و تحکیم خانواده می شود. این امر در تعدیل رفتارهای اجتماعی افراد و سلامت جامعه نقش بسزایی دارد.
عدم تخلية جنسي باعث آسيب هاي جسمي و روحي در زن و مرد مي شود. اين اشخاص در برخورد با مسائل اجتماعي نمي توانند واكنش منطقي از خود نشان دهند.

عوارض ترک جماع:
- کم شدن فرح و نشاط
- اضطراب                        
- وسواس
- کسالت و کندی ذهن
- سنگینی سر و بدن
- تاریکی چشم
- کمی اشتها
- طپش قلب                            
- تنگی نفس

عوارض ویژه زنان:
-  سردی تن
- خفقان رحم

عوارض ویژه مردان:
- درد در کشالۀ ران و بیضه ها
- متراکم و سمی شدن منی
- آسیب به قلب و مغز

مقدمات رابطۀ جنسی خوب:
براي داشتن يك آميزش صحيح بايد مقدماتي باشد كه شامل:
- رعایت نظافت و آراستگی
- استعمال بوی خوش
- استفاده از کلمات زیبا و محبت آمیز
- تماس بدنی و لمس کردن
پس تماس جنسي و آميزش وقتي بايد انجام شود كه زن و مرد هر دو آماده باشند. اين آمادگي مخصوصاً در مورد زنان بسيار مهم است. يك رابطة جنسي بدون مقدمه و شتابزده ضررهايي را بدنبال دارد بخصوص اين ضررها بيشتر متوجه زنان است. چون اگر عمل نزديكي تمام شود و نياز زن برآورده نشود باعث بروز عوارضي مي شود كه بيماري هاي روحي و جسمي را بدنبال خواهد داشت.

بهترین زمان آمیزش:
بعد از انجام مقدمات بهترين زمان آميزش عبارتند از:
- حدود 3-2 ساعت پس از خوردن غذا
- اعتدال مزاج بدن
- پر بودن مجاری منی     
- غلبۀ شهوت واقعی و میل و رغبت طبیعت بدن
- قوای بدنی سالم
آميزش بدون غلبه شهوت واقعي و پر نبودن مجاري مني، باعث مي شود تخلية طبيعي صورت نگيرد و موجب ضعف و كاهش نيروي جسماني مي شود.

اشکال جماع:
بدترین حالت: مرد بر پشت بخوابد و زن را بر خود بالا برد، خصوصاً که خود از زیر حرکت نماید به سبب آنکه تعب بسیار به او می رسد و منی به عسرت خارج می شود که سبب باقیماندن منی در نتیجه تعفن و نهایتاً تقرح می گردد.
بهترین حالت: برعکس فوق تا فم رحم بالا و قعر آن پایین باشد.
تذکر: حالت نشسته و ایستاده نیز بد است و سبب حبس و دشواری خروج منی می گردد.

حد جماع:
كثرت و قلت جماع با توّجه به مزاج متفاوت می باشد.
به طور متوسط: هر 3 شبانه روز یک بار

موارد پرهیز از جماع:
اگر عمل نزديكي در شرايط مناسب بدني و روحي انجام نشود پيامد هايي را بدنبال خواهد داشت، به همين دليل دقت در زمان انجام آميزش حفظ صحت را بدنبال خواهد داشت. در موارد زير دوري از آميزش توصيه شده است:
- در حالت پری معده
- در حین گرسنگی
-  بعد از فصد و حجامت و قی واسهال و خونریزی
- بعد از حمام و در حمام                         
- بعد از تعب و ریاضت و خستگی و فعالیت زیاد بدنی
- بعد از بیداری زیاد   
- غم و خشم شدید
-  فرح مفرط
- در حالت گرمی و سردی بدن
پس بهترين زمان آميزش در هنگام قوت بدن و تقاضاي طبيعت بدن و در هنگام اعتدال بدن و بعد از هضم غذا و بدون اكراه و اضطراب و با شوق و رغبت مي باشد كه در اين صورت باعث دفع امراض بسياري مي باشد.

توصیه های پس از جماع:
-  ادرار کردن و تخلیۀ مثانه
-  شستن محل
-  آب سرد و شربت سرد نیاشامند
-  با آب سرد غسل نکنند
-  از هوای سرد پرهیز کنند
- مصرف عسل

رفع ضعف حاصل از جماع مفرط:
در این خصوص خوردن موارد ذیل توصیه می شود
- خیساندۀ آب نخود با قدری عسل یا قند
- آب گوشت
- کباب بره
- زردۀ تخم مرغ نیم برشت
- خرما- انجیر- خربزه- زردک- پیاز- حلیم- شیر- عسل

زیان های افراط در آمیزش:
اگر در آميزش جنسي افراط شود زيانهايي را بدنبال خواهد داشت كه با توجه به مزاج، طيف وسيعي از بيماري ها را شامل مي شود. نزدیکی مکرر باعث ضعف بدن می گردد. خون و به تبع آن مواد غذایی متوجه دستگاه تناسلی می شود و خون رسانی به سر و ریشه موها کم می شود و احتمال ریزش مو را نیز بیشتر می کند.
در كل افراط در مقاربت باعث مشكلات زير مي شود:
- تضعیف قوای بدنی
- تضعیف قلب- مغز- کبد- معده- کلیه- مثانه- اعصاب- چشم- گوش
- بروز درد در ناحیۀ پشت
- بروز بیماری هایی مثل فلج، لرزش،  نقرس و وزوز گوش
- سست و ضعیف شدن پاها
- سست شدن ریشه موهای سر
- سرگیجه
- بدبویی دهان و لثه
- افسردگی و پژمردگی
- تب های سخت و سوزان
- سرد و خشک شدن بدن و حتی مرگ

پرهیز از جماع مفرط در افراد ذیل بیشتر لازم است:
- کسانی که معدة ضعیف دارند.
- کسانی که پس از جماع دچار لرزش و احساس سرما میشوند.
- کسانی که بدن نحیف و مزاج خشک دارند.
- کسانی که پس از جماع دچار تنگی نفس شوند.
- کسانی که سینة بیمار یا ضعیف دارند.
- کسانی که پس از جماع دچار خفقان گردند.
- کسانی که پس از جماع دچار گود افتادگی چشم میشوند.
- کسانی که پس از جماع دچار بیاشتهایی یا کماشتهایی میشوند.
- کسانی که به وجع ورک و عرقالنسا مبتلا هستند به خصوص هنگام پُری شکم باید از جماع پرهیز کنند.

روش پیشگیری از بارداری:
یکی از مطمئن ترین و سالم ترین روشها در حال حاضر استفاده از کاندوم های ساده است که به مواد شیمیایی (به منظور مواردی از جمله ایجاد تاخیر در انزال) آغشته نباشند و سعی گردد حتی الامکان لحظه انزال، آلت مرد بیرون از واژن باشد.
جرجانی در کتاب الاغراض الطبیه و المباحث العلائیه در خصوص جلوگیری از بارداری توصیه ای را نوشته است که البته روش قطعی و صد در صد مطمئن نمی باشد ولی احتمال بارداری را کاهش می دهد، طبق این روش هنگام انزال توصیه می شود مرد و زن سریع از یکدیگر جدا شوند و زن به سرعت برخیزد و شبیه حالت طناب زدن، هفت یا نه بار به پایین و بالا بپرد تا منی از ایشان جدا شود و پس از آن عطسه بزند (برای تحریک جهت زدن عطسه می توان از انفیه آتشین استفاده نمود، اگر مغز انسان سالم باشد حتماً با استشمام انفیه باید عطسه بزند). همچنین توصیه می شود در وقت نزدیکی، مرد سر آلت خود را ترجیحاً با وازلین طبیعی (قطران) یا روغن بلسان چرب نماید تا امکان درآمیختن منی کاهش یابد.

تذکر:
- خود ارضایی و یا روابط جنسی نامشروع، عوارض بسیار بد و شدید روحی و جسمی در پی دارند که در مطالبی دیگر به آن پرداخته خواهد شد.
- حتماً بین دوبار نزدیکی غسل انجام دهید و بدون غسل مجدداً نزدیکی نکنید.
- استحمام در حالت ناشتا ضرر دارد لذا برای غسل کردن در حالت ناشتا توصیه می شود با خوردن مقداری عسل از ناشتایی دربیایید. حمام با شکم خالی باعث ضعف کلی بدن می شود.
- هرگز از ژل و اسپری های موجود در بازار به منظور تاخیر در انزال، حجم دهنده آلت و ... که شیمیایی می باشند، استفاده نکنید چرا که عوارض زیادی دارند و حتی برای خانم ها نیز می تواند باعث حساسیت های موضعی بشود.
- از قرص ها ضد بارداری و روشهایی که در این زمینه رایج شده اند هرگز استفاده نکنید. همان گونه که در بالا اشاره شد، استفاده از کاندوم های ساده است که به مواد شیمیایی (به منظور مواردی از جمله ایجاد تاخیر در انزال) آغشته نباشند یکی از مطمئن ترین  و کم عارضه ترین روشهای پیشگیری از بارداری می باشد.
- وازكتومي به هیچ وجه مورد تایید نمی باشد و توصیه نمی شود. وازکتومی باعث افزایش وزن و چاقی دور شکمی می شود که می تواند باعث بروز دیگر بیماریها شود. همچنین روی میل جنسی نیز تاثیر منفی می گذارد و امکان بازگشت به وضعیت اولیه همواره مقدور نمی باشد.
- در هنگام نزدیکی در صورتیکه نیاز به ضماد یا ژلی روان کننده  دارید از روغن زرد به صورت موضعی می توانید استفاده کنید.

برگرفته از: پایگاه دکتر روازاده

لطفا برای اطلاع از آخرین سوالات سایت، عضو خبرنامه شیعه سِی شوید.

سوالات مشابه

0 امتیاز
2 پاسخ 5,708 بازدید
0 امتیاز
2 پاسخ 771 بازدید

لطفا برای اطلاع از آخرین سوالات سایت، عضو خبرنامه شیعه سِی شوید.

پخش زنده تصاویر اماکن مذهبی

با توجه به طرح سوالات و شبهات فراوان، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید.
توجه: محتوای سامانه پرسش و پاسخ توسط کاربران ایجاد می گردد. لطفا در صورت مشاهده محتوای نامناسب، آن را گزارش کنید.

436 سوال

577 پاسخ

94 دیدگاه

88 کاربر

فعال‌ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

  آخرین ثبت نام کنندگان

  • سیدحسن (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Dec 16, 2021

  • ادریس (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Sep 13, 2021

  • Mordemoteharek (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Aug 28, 2021

  • M.R.k (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Aug 20, 2021

  • فاطمهام (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Oct 12, 2020

  عنوان های کاربری اخیر

  پرسش معروف
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - بنده خدا -
  پرسش محبوب
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - العبد -

   کانال گپ شیعه سِیکانال بله شیعه سِیکانال بیسفون پلاس شیعه سِیکانال ایتای شیعه سِیکانال آی گپ شیعه سِیکانال ویسپی شیعه سِیکانال سروش شیعه سِی

  شیعه سِی را دنبال کنید...

  صفحه ارتباط با ماآخرین سوالات پرسیده شدهبخش پرسش های مرتبط با شیعه سِیصفحه فیسبوک شیعه سِیگروه لینکدین شیعه سِی صفحه توئیتر شیعه سِی کانال مذهبی تلگرام شیعه سِی اینستاگرام شیعه سِی
  عضویت در خبرنامه شیعه سِی

  حمایت مالی از شیعه سِی
  حمایت از شیعه سِی

  *۷۸۸*۹۷*۳۸۳۰#

  پاسخگوی دینی | صفحه اصلی شیعه سِی | مرکز دانلود اسلامی | دایرکتوری اسلامی | خبرخوان مذهبی | کمپین عاشقان | پخش زنده | حمایت از شیعه سِی | ارتباط با ما
  در راستای توسعه فرهنگ گفتگوی دینی، استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، آزاد (بلامانع) است.

  ✘ بستن کانال های مذهبی شیعه سِی
  ...