اولین بار است که به شیعه سِی آمده اید؟ لطفا راهنما را مشاهده فرمایید.
x

حال روحی ام اصلا خوب نیست!

+1 امتیاز
384 بازدید
سوال شده بهمن 30, 1393 در سایر سوالات ازدواج توسط بی نام  

حال روحی ام اصلا خوب نیست. راستش اینگونه نبودم  که به محض مواجهه با مشکل، خدا را فراموش کنم یا  بی اعتقاد شوم. در زندگی سختی زیادی کشیده ام، ولی همیشه شکرگزار خداوند بودم. این سختی، در جنبه های مختلف زندگی ام وجود داشته است ولی همیشه توکلم به خدا بوده. در هیچ زمانی ناسپاسی نکرده ام. همیشه می گفتم خدایا راضی هستم به رضای تو.

در این سختی ها قدرت صبرم خیلی زیاد شده بود و از طرف دیگر من آدمِ مثبت نگری بودم، اما الان به حال و روزی افتادم که صبرم جوابگو نیست و دیگر کم آوردم.هیچ تکیه گاه و حامی ای ندارم. تنهای تنها هستم. خانواده ام هم درگیر زندگی خودشان هستند. در حدی که واقعا در هیچ مواردی نمیتوانم روی کمک آنها حساب کنم. مدتی است که بدون هیچ امیدی، زندگی میکنم. البته زندگانی که نه، بهتره بگویم زنده مانی... .

گاهی با خودم می گویم: یادش به خیر چه دید مثبتی به زندگی داشتم؟ به آدمها، به همه چیز ... .همه به من میگفتند خوش به حالت که میتوانی همه چیز را قشنگ و زیبا ببینی...هیچ وقت فکر نمی کردم به اینجا برسم....

وقتی یک زن و شوهر جوان را در خیابان می بینم که کنار هم حرکت می کنند، یک حس تنفر خاصی نسبت به آنها پیدا می کنم. با اینکه آنها را نمی شناسم ، ولی در همان لحظه با دیدن آن صحنه متنفر می شوم. حتی اگر  کاملا مذهبی و محجبه باشند، نمیدانم برای دوری از این افکار چه کار باید کنم؟!دیگر به بن بست رسیدم... .

با وجود اینکه مدارج عالی تحصیلی را طی کردم و در درس همیشه موفق بودم، اصلا آرامش ندارم. میدانم که زندگی فقط ازدواج نیست. اما ازدواج برای من به همه چیز تبدیل شده است. نه برای من، بلکه در جامعه ی ما ازدواج یعنی همه چیز برای یک دختر، خصوصا اگر مذهبی باشد... من انگیزه ام را برای زندگی از دست داده ام. و هیچ چیز، این انگیزه را نمی تواند به من برگرداند، جز اینکه یک مــرد وارد زندگی من شود...  دردم این است که از نظر همه خیلی خوب و فوق العاده ام، ظاهر خوب، کلام خوب، ارتباط صمیمی، مقید، اما واقعا همه چیز زندگی من شده، ازدواج ازدواج ازدواج.... خیلی تضرع و دعا و توسل می کنم....از شما خواهش می کنم کمکم کنید.


کانال های مذهبی شیعه سِی

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 30, 1393 توسط العبد (4,053 امتیاز)   7 24 30

شیخ صدوق علیه الرحمه در كتاب عيون اخبار الرضا (علیه السلام) روایت کرده است كه بزاز نيشابوري گفت:
«بين من و حميدبن قحطبه معامله اي بود وقتي از مسافرت مراجعه نمودم مرا احضار كرد با لباس مسافرت به ديدنش رفتم، وقتِ ظهر ماه مبارک رمضان بود، بر او وارد شدم، طشت و ابريق آوردند و به من هم امركرد كه دستهايم را بشويم و من هم شستم و فراموش كردم كه ماه مبارک رمضان است و روزه دار هستم، چون طعام حاضر كردند، متذكر شدم و عقب نشستم. حميد گفت: چرا ناهار نميخوري؟ گفتم: اي امير ماه مبارک رمضان است و من مريض نيستم و عذر ديگري هم براي افطار ندارم و شايد امير عذري دارد. پس گريه كرد و گفت: من هم عذري ندارم و مريض نيستم، آنگاه اشكش جاري شد .
پس از فراغت از طعام سبب گريه اش را از او پرسيدم، گفت:كسي كه شصت نفر از اولاد رسول خدا را كشته باشد، روزه و نماز، او را چه نفعي است؟و من يقين دارم كه در آتش مخلد هستم و لذا ماه رمضان را روزه نمي گيرم .
روايت شده كه پس از ورود حضرت علي بن موسي الرضا(علیه آلاف التحیة و الثناء) به خراسان، عبدالله نيشابوري داستان حمید بن قحطبه و يأس او را از رحمت پروردگار عالم براي حضرت نقل نمود، فرمود: «واي بر او، آن يأسي كه حميد از رحمت الهي داشت، گناهش از قتل آن شصت نفر علوي بيشتر است».

حضرت یوسف بعد از آزادی از زندان وقتی زلیخا را دید و شناخت گفت: حالت چطور است؟ پاسخ داد:

«الحمد لله الذي جعل العبيد ملوكا بطاعته و الحمد لله الذي جعل الملوك عبيدا بمعصيته[1].خدایی را سپاس، که بردگان(یوسف) را به خاطر اطاعت از فرمانش پادشاه کرد و پادشاهان(زلیخا) را به خاطر نافرمانی و معصیتش برده ساخت.»

این سخن زلیخا بعد از این همه سختی معنای جزء شکرگزاری و امید به خدا ندارد و نتیجه امید به خدا، رسیدن به خواسته ی کهنه و قدیمیش بود.

هر کس یارب و یا الله بگوید، بی جواب نمی ماند.پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله فرمودند: «یقینا، خدای متعال با حیا و بزرگوار است. وقتی بنده ای دست های خود را به سوی او بلند کرد، شرم دارد که آن را خالی باز گرداند، جزء این که خیری به او عطا کند»[2].

امام صادق علیه السلام در جواب سوالی فرمودند:«هر شخصی برای خود شیطان و فرشته ای دارد.هرگاه خوشحال باشد، برای این است که فرشته به او نزدیک شده است و اگر غمگین شود، این از نزدیک شدن شیطان به اوست»[3].تمام مثبت اندیشی و مثبت نگری از فرشته است و تمام منفی اندیشی و منفی نگری از شیطان است.

خواهر گرامی:

بنابر گفته های خودتان تاکنون همیشه شکر گزار خدا بودید و درهمه حال به خدا امید و توکل داشته اید و این نکته ی بسیار مهم و ارزشمندی است و به طور قطع و یقین، همین، باعث شده است که همیشه در زندگی پیشرفت داشته اید.

با توجه به آموزه های دینی که در بالا مختصری ذکر شد لذا نکاتی از باب تجربه خدمتتان عرض می نمایم:

1.همیشه دعاهایتان در بین صلوات قرار گیرد.

2.فراز دعای کمیل « الهی و ربی من لی غیرک، خدایا و پروردگارم  غیر تو کسی را ندارم» را همیشه تکرار کنید.

3.درخواست دعا از والدین کنید و به نیابت از آنها کارهای خیر کنید.

4.حلالیت طلبیدن و رد مظالم خیلی تاکید شده است.

5.با رعایت شئونات اسلامی و وقار و متانت که همیشه دارید، سعی کنید در مجالس خصوصی زنانه، محافل عمومی و هر جای که مناسب تشخیص دادید ،حضور پیدا کنید و تعامل داشته باشید.در ضمن خود را به افراد امین و معتمد که دارای  مقبولیت هستند( روحانی مسجد یا محل کار ،اساتید متعهد و متشرع و ...) معرفی کنید و خودتان را در معرض  معرفی خواستگار با شرایط مناسب و دست یافتنی ( غیر آرمانی و ایده آل گرایی) قرار دهید. البته موقعیت شناسی هنری است که هر دختر زرنگ برای جذب همسر باید داشته باشد( هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد).

6.لازم به ذکر است که اگر شما مصمم هستید و واقعا قصد حل مشکل دارید، تکالیفی که بیان شده را با توکل به خدا انجام دهید و انشاالله یقینا نتیجه بخش خواهد بود و در پایان توصیه اکید به مشاوره حضوری با روانشناس بالینی می نماییم.

پی نوشت ها:

[1].الامالی للطوسی،ص456

[2].مجمع البحرین،ج1،ص113

[3].علل الشرایع،ج1،ص93

برگرفته از: گروه اینترنتی رهروان ولایت

دارای دیدگاه شهریور 17, 1394 توسط rahgozar  

حال من هم خیلی شبیه به این دختر هستش
البته بگم من پسرم که سنش داره میره بالا
متاسفانه هر کاری می کنم نمی تونم شرایط ازدواج پیدا کنم دیگه دارم دین ایمانم رو از دست میدم اگه تا حالا نداده باشم
آدم میتونه هر سختی رو تحمل کنه ولی وقتی امید نداشته باشه دیگه تاب و توانی نداره

لطفا برای اطلاع از آخرین سوالات سایت، عضو خبرنامه شیعه سِی شوید.

سوالات مشابه

0 امتیاز
0 پاسخ 186 بازدید

لطفا برای اطلاع از آخرین سوالات سایت، عضو خبرنامه شیعه سِی شوید.

پخش زنده تصاویر اماکن مذهبی

با توجه به طرح سوالات و شبهات فراوان، در صورتی که مطالب طرح شده را برای خود مضر تشخیص دادید، از مطالعه آنها بپرهیزید.
توجه: محتوای سامانه پرسش و پاسخ توسط کاربران ایجاد می گردد. لطفا در صورت مشاهده محتوای نامناسب، آن را گزارش کنید.

436 سوال

577 پاسخ

94 دیدگاه

88 کاربر

فعال‌ترین کاربران
این ماه:
  Gute Mathe-Fragen - Bestes Mathe-Forum

  آخرین ثبت نام کنندگان

  • سیدحسن (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Dec 16, 2021

  • ادریس (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Sep 13, 2021

  • Mordemoteharek (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Aug 28, 2021

  • M.R.k (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Aug 20, 2021

  • فاطمهام (امتیاز 55 ) زمان ثبت نام Oct 12, 2020

  عنوان های کاربری اخیر

  پرسش معروف
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - بنده خدا -
  پرسش محبوب
  - العبد -
  پرسش محبوب
  - العبد -

   کانال گپ شیعه سِیکانال بله شیعه سِیکانال بیسفون پلاس شیعه سِیکانال ایتای شیعه سِیکانال آی گپ شیعه سِیکانال ویسپی شیعه سِیکانال سروش شیعه سِی

  شیعه سِی را دنبال کنید...

  صفحه ارتباط با ماآخرین سوالات پرسیده شدهبخش پرسش های مرتبط با شیعه سِیصفحه فیسبوک شیعه سِیگروه لینکدین شیعه سِی صفحه توئیتر شیعه سِی کانال مذهبی تلگرام شیعه سِی اینستاگرام شیعه سِی
  عضویت در خبرنامه شیعه سِی

  حمایت مالی از شیعه سِی
  حمایت از شیعه سِی

  *۷۸۸*۹۷*۳۸۳۰#

  پاسخگوی دینی | صفحه اصلی شیعه سِی | مرکز دانلود اسلامی | دایرکتوری اسلامی | خبرخوان مذهبی | کمپین عاشقان | پخش زنده | حمایت از شیعه سِی | ارتباط با ما
  در راستای توسعه فرهنگ گفتگوی دینی، استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، آزاد (بلامانع) است.

  ✘ بستن کانال های مذهبی شیعه سِی
  ...