انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور

RSS انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور
انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور به وصیت مادر مرحوم آقای دکتر شکور امیدی Ph.D ایمونولوژی از دانشگاه تهران پایه گذاری گردید، آقای دکتر امیدی از روستای سیاهمزگی شهرستان فومن در استان گیلان متولد و مدارک دکترای تخصصی خود را از دانشگاه علوم پزشکی تهران اخذ نمود. ایشان در دوره هفتم مجلس شورای اسلامی مشاور عالی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بوده و در سابقه زندگی ایشان حضور30 ماه خدمت داوطلبانه درجبهه های جنگ و کسب درجۀ دریادلی از سپاه پاسداران و جانبازی 25% ایشان در سلیمانیه عراق دیده می شود. فعالیت های علمی و تدریس دانشگاه ارایه بیش از 30 سخنرانی علمی در کشور و چاپ مقالات علمی می باشد. این انجمن ابتدا در استان گیلان در سال 1378 توسط دکتر شکور امیدی بنیانگذار گردید و در سال 1382فعالیت کشوری خود را شروع کرد. این انجمن در حال حاضر در برخی از کشورهای خارجی و همسایه دفاتر فعال دارد. و تا کنون حدود 2 میلیون نفر از جمعیت 7 میلیون نفری دیابتی کشور را به عضویت در آورده است. شیوع دیابت و افراد در معرض خطر دیابتی حدود 10% بر آورد میگردد که بیش از 50% از بیماری خود خبر ندارند.

زندگی نامه دکتر شکور امیدی مدیر عامل و بنیانگذار انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور

در سال 1346 از یک خانواده روستایی و کشاورز از استان گیلان شهرستان شفت پا به عرصه وجود گذاشت، تحصیلات ابتدایی خود را در روستای لپوندان که زادگاه ایشان می باشد سپری کرده و با درجه ممناز تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در روستای مجاور زادگاهش روستای شالماء طی کرد.
دوران دبیرستان را در رشته علوم تجربی با رتبه ممتاز طی نمود و در زمان تحصیلات دبیرستان و در جنگ تحمیلی در سال 1364 ایشان به عنوان رزمنده داوطلب به جبهه های جنگ اعزام شد.

ایشان در لشگر 25کربلا به عنوان رزمنده و امداد گر در جبهه پاسگه به زید عراق خدمت نمود و ایشان همزمان با تحصیل دردانشگاه بارها به جبهه اعزام و پس از شرکت در عملیات والفجر 8 و آزاد سازی شهر فاو عراق در لشگر 27 محمد رسول الله سرانجام در سال 1365 در سلمانیه عراق که به عنوان فرمانده دسته و گروهان بود به درجه جانبازی نایل امد.در مجموع ایشان بیش از 30 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های جنگ داشته است و توانست درجه دریادلی را از سپاه پاسداران اخذ نماید و پس از طی مدارج عالیه سر انجام از دانشگاه علوم پزشکی تهران درجه دکتری تخصصی PHD ایمونولوژی و آلرژی را کسب نمود و به تدریس، تحقیق و پژوهش در دانشگاه علوم پزشکی گیلان و تدریس دوره های پزشکی و تخصصی در دانشگاه علوم پزشکی مشغول شد.
در سال 1364 الی 1387 به عنوان مدیر رادیو پیام گیلان و مدیر گروه پزشکی صدا و سیما فعال بوده است. به دلیل ارتباط با پزشکان همکار در دانشگاه و صدا و سیما تیمی از پزشکان خیر و علاقه مند را شناسایی و این امر بیشتر ایشان را تشویق نمود که به حل و فصل مشکلات بیماران بی بضاعت بپردازد و هسته های اولیه انجمن دیابت کشور شکل گیرد.

ایشان در طول تحصیلات متوسطه و عالیه همواره به کار و دانش مشغول بوده و علاوه بر تامین مخارج تحصیلی به خانواده نیز کمک مالی می کرد. ارتباط ایشان با پدر و مادر بسیار صمیمی و کاملاً مطیع فرامین پدر و مادر و تقویت خانواده بوده است.
در مجلس هفتم به عنوان مشاور کمیسیون بهداشت و درمان انجام وظیفه نموده است و در این کمیسیون توانست دو طرح ملی را به حمایت از بیماران دیابتی پیشنهاد، پیگیری و به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی برساند.
در مجلس هشتم نیز به عنوان مشاور عالی یکی از اعضای فعال و مؤثر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مقدمات تشکیل فراکسیون حمایت از بیماران دیابتی را فراهم نمود.

همزمان به عنوان مشاور آموزش و پرورش دانشگاه آزاد اسلامی در حمایت از بیماران دیابتی دانشگاه و کسب امتیاز برای بیماران دیابتی از دانشگاه آزاد اسلامی و حمایت از پایان نامه های دانشجویی منشاء خدمات فراوان شد. همچنین به دلیل اعتقاد به خدمات عدالت محورانه دولت دهم به عنوان دبیر کمیسیون پزشکان ستاد مرکز مهر ورزی در حال انجام وظیفه است.

اعتقاد قلبی ایشان به نقش مادر چه در حیات و چه در زمانی که بشر از وجود ظاهری مادر بهره ندارد بسیار گره گشا و راهنمای مشکلات و موفقیت های انجمن های دیابت کشور می باشد. استفاده از وجود صاحب نظران و ذخیره های علمی و اجتماعی مدیران باز نشسته از شلاخص های مدیریتی ایشان می باشد.
برای گسترش قدمات و رسیدگی به بیماران کشور اقدام به ایجاد دفاتر در سراسر کشور نمود، ولی متاسفانه همه این مدیران نتوانستند پا به پای بنیانگذاران انجمن حرکت نمایند. ایشان سعی کرده است به همه نیاز های بیماران دیابتی کشور اعم از آموزش، پیشگیری، درمان، تغذیه، ورزش، فعالیت های فرهنگی تفریحی و... اهتمام ورزد.

دسته بندی: انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور در موسسات خیریه و مردم نهاد

www.irdiabet.ir
انجمن خیریه حمایت از بیماران دیابتی کشور

برخی دیگر از پایگاه های موجود در دایرکتوری شیعه سِی

بنیاد امور بیماری های خاص
بنياد امور بيماری‌هاى خاص به عنوان يك نهاد مردمى و غيردولتى فعاليت خود را با پيشنهاد، حمايت و مساعدت حضرت...
موسسه خیریه اشرف الانبیاء (ص)
موسسه خیریه اشرف الانبیاء (ص) با هدف امورخیر و یاری رساندن به قشر محروم و آسیب دیده جامعه فعالیت رسمی خود را...
امید (انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان)
انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان ( مرکز درمانی و پژوهشی امید ) انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا...
انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی استان زنجان
برابر تحقیقات به عمل آمده اکثر بیماران کلیوی به علت نا آشنائی به علائم و نشانه های اولیه بیماری کلیه و عدم...
محک (موسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان)
مؤسسه خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان با نام اختصاری “محک” از سال 1370 و با شماره ثبت 6567 در قـالب یک...
 

دایرکتوری اسلامی | صفحه اصلی شیعه سِی | پرسش و پاسخ دینی | مرکز دانلود اسلامی | خبرخوان مذهبی | کمپین عاشقان | پخش زنده | حمایت از ما | ارتباط با ما

فارسی سازی توسط توحید ناطقیان