حمایت مالی از شیعه سِی

بیانات آیت الله محمد تقی بهجت با موضوع معنای سلام خدا در زیارات امامان (ع) (تصویری)

توضیحات

دانلود فیلم بیانات آیت الله محمدتقی بهجت فومنی (ره) درباره معنای سلام خدا در زیارت های ائمه (علیهم السلام)

معنای سلام خدا در زیارات امامان (علیهم‌ السلام)
«السَّلَامُ مِنَ اللَّه‏ عَلَیْکَ یَا ابَاعَبْدِالله»۱ (سلام خدا بر تو ‌ای اباعبدالله!) یعنی چه؟ این‌طور تعبیرات زیاد است؛ «سَلَامٌ عَلَى آلِ یَاسِین» (سلام بر آل یاسین). محل و مَحمل این عبارات چیست؟

یعنی مأذون هستم به اینکه «تحیّةالله» و «سلام‌الله» را بدهم به اباعبدالله علیه‌السلام؛ [یعنی] می‌دانم خداوند راضی است که من تحیات او را بدهم به اباعبدالله علیه‌السلام؛ نه اینکه [تحیت و سلام خدا را] بدهم به خودم و بعد، از جانب خودم تحیت کنم به اباعبدالله علیه‌السلام؛ نه‌خیر! اَظهَر در این عبارت این است که «تحیةالله» به‌منزلۀ «هبةالله» (هدیۀ الهی) و به‌منزلۀ «مواهب‌الله» است. من مأذون هستم که مواهب الهیه را به مقربین درگاه خدا بدهم. پس باید یک یکی موارد را نگاه کنیم ببینیم اظهر در محملش چیست؟

پی نوشت:
    ۱.    تعبیر «السَّلَامُ مِنَ اللَّهِ عَلَيْكَ…» در زیارت امیرالمؤمنین علیه‌السلام است (كامل الزيارات، ص۴۴) و نزدیک به همین عبارت در زیارت سیدالشهدا علیه‌السلام به این صورت بیان شده: «السَّلَامُ مِنَ اللَّهِ وَ السَّلَامُ مِنْ مَلَائِكَتِهِ الْمُقَرَّبِينَ وَ أَنْبِيَائِهِ الْمُرْسَلِينَ وَ عِبَادِهِ الصَّالِحِينَ وَ جَمِيعِ أَهْلِ طَاعَتِهِ مِنْ أَهْلِ السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرَضِينَ عَلَى أَبِي عَبْدِ اللَّهِ الْحُسَيْنِ بْنِ عَلِيٍّ وَ رَحْمَةُ اللَّهِ وَ بَرَكَاتُهُ ...؛ سلام از جانب خدا و سلام از جانب فرشتگان مقرّبش و انبیای مرسل او و بندگان صالحش و تمامی اهل طاعتش از اهل آسمان‌ها و زمین‌ها بر اباعبدالله‌، حسین‌بن‌علی و رحمت خدا و برکاتش بر او باد...»؛ اقبال‌الاعمال، ج‏۲، ص۷۱۳

■ عنوان : بیانات آیت الله محمد تقی بهجت با موضوع معنای سلام خدا در زیارات امامان (ع) (تصویری)
■ دسته بندی : سخنرانی های آیت الله محمدتقی بهجت
■ حجم فایل : 7.48 مگابایت
■ نوع فایل : Webm
■ گروه : سخنرانی ها
■ منبع : bahjat.ir
■ تاریخ افزوده شدن : یکشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۵
■ قیمت : صلوات برای سلامتی و تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج)
■ لینک دانلود مستقیم : دانلود بیانات آیت الله محمد تقی بهجت با موضوع معنای سلام خدا در زیارات امامان (ع) (تصویری)
■ این صفحه در مجموع تا کنون 770 مرتبه توسط کاربران مشاهده شده است.

توضیحات بیشتر:

ندارد

کانال مذهبی تلگرام شیعه سِی