شیعه سِی یک ساله شد | شیعه سِی

منوی ناوبری برگه ها

شیعه سِی: اولین سامانه پرسش و پاسخ دینی ؛ بپرسید، دانستن حق ماست

منوی ناوبری دسته ا

شیعه سِی یک ساله شد

شیعه سِی یک ساله شد

یک روز از همین روزهای پایانی دی ماه بود که شیعه سِی متولد شد.
شیعه سِی اولین سیستم پرسش و پاسخ دینی فعال بود که این امکان را به کاربران می داد که سوالاتشان را از متخصصین دینی بپرسند و یا در صورت دانستن پاسخ سوالات دیگر کاربران، آنها را راهنمایی کرده و جواب پرسش های آنان را بدهند.
در این یک سال مشکلات فراوانی پیش رویمان قرار گرفت که با برخی از آنها همچنان دست به گریبانیم و پشت برخی دیگر را به خاک مالیده ایم.با استعانت به پروردگار و ائمه اطهار(ع)، همه تلاشمان را کرده ایم تا با وجود همه مشکلات مالی و…، قامت سایت را استوار نگه داشته و همچنان به امید روزهای بهتر، این مسیر ناهموار را پشت سر بگذاریم.
از همه شما گرامیان تشکر می کنیم که قطعا اگر حمایت شما عزیزان نبود، نه تنها امکان گسترش شیعه سِی وجود نداشت، حتی ادامه فعالیت های آن میسر نبود. پس از عنایت خداوند و ائمه اطهار، این حمایت و همراهی های شما عزیزان بوده است که به ما انگیزه و نیرو داده تا همچنان به فعالیت پرداخته و در مواجهه با مشکلات استقامت نماییم.

آنچه در این یک سال گذشت
روزهای آغازین
از ابتدا هدف اصلی راه اندازی شیعه سِی، ایجاد سیستم پرسش و پاسخ دینی بود اما به دلیل نبود امکانات و دانش فنی کافی، این امر به طور مطلوبی محقق نشد.
در ابتدا سعی بر آن بود که با استفاده از افزونه های وردپرس موجود، سیستم پرسش و پاسخی راه اندازی کنیم که پس از جستجو و آزمایش تعدادی از افزونه ها کار را با یکی از آن ها آغاز نمودیم.
متاسفانه پس از گذشت چند روز از شروع فعالیت متوجه شدیم که افزونه مورد استفاده به درستی عمل نمی کند.با اطلاعاتی که از تیم سازنده افزونه گرفتیم متوجه شدیم که این افزونه مناسب نبوده و قادر به تحقق هدف ما نیست.

آغاز به کار سیستم پرسش و پاسخ دینی
پس از نا امید شدن از افزونه های وردپرس به دنبال پیدا نمودن جایگزین مناسب برای راه اندازی این سیستم با اسکریپتی آشنا شدیم که به نظر می توانست به ما کمک کند. علاوه بر مزیت های بسیاری که این اسکریپت نسبت به افزونه هایی که پیش از این آزمایش کرده بودیم داشت، مزیت مهم آن این بود که خوشبختانه دارای پشتیبان فارسی بود و ما می توانستیم سوالاتمان را بهتر و راحت تر پرسیده و مشکلات موجود را بر طرف سازیم.
با عنایت پروردگار و راهنمایی های پشتیبانی فارسی این اسکریپت و تلاش بی وقفه تیم شیعه سِی، بالاخره توانستیم اولین سیستم پرسش و پاسخ دینی فعال را راه اندازی نماییم.
البته متاسفانه همچنان این سیستم آنطور که انتظار می رفت گسترش نیافته و فعالیت کاربران در آن بسیار اندک می باشد.امیدواریم با گسترش هر چه بیشتر شیعه سِی و آشنایی کاربران با آن، فعالیت در این بخش نیز افزایش یابد.

گسترش فعالیت ها
پس از راه اندازی بخش پاسخگوی دینی، تصمیم گرفتیم تا فعالیت های شیعه سِی را گسترش دهیم.
خبرخوان مذهبی
با توجه به نبود خبرخوان مذهبی فعال، تصمیم گرفتیم خبرخوانی راه اندازی کنیم تا کاربران با سرعت بیشتر و به آسانی بتوانند جدیدترین اخبار دینی و مذهبی را پیگیری نمایند.
همچون سیستم پرسش و پاسخ، پس از مشکلات فراوان و آزمایش افزونه ها و راه اندازی موقت خبرخوان با افزونه وردپرس و…، سرانجام به کمک اسکریپتی رایگان، خبرخوان مذهبی را راه اندازی نمودیم.
خبرخوان مذهبی شیعه سِی با هدف کمک به اطلاع رسانی سریع و قابل اطمینان به کاربران مذهبی، سعی دارد با جمع آوری اخبار و مطالب از سایت ها و خبرگزاری های اسلامی، علاوه بر ایجاد دسترسی به جدیدترین اخبار دینی و مذهبی، اخباری را در اختیار کاربران قرار دهد که قابل اطمینان باشند.
دایرکتوری اسلامی
متاسفانه همانند خبرخوان مذهبی، دایرکتوری مذهبی فعالی نیز در اینترنت وجود نداشت. بنابراین تصمیم گرفتیم تا دایرکتوری اسلامی ای راه اندازی کنیم تا به معرفی سایت ها و وبلاگ های اسلامی بپردازد.
البته بازهم به دلیل نبود امکانات و… نتوانستیم سیستم مناسبی پیدا نموده و مجبور به استفاده از اسکریپت رایگانی شدیم که مشکلات فراوانی داشت. خوشبختانه با کمک خداوند و تلاش تیم شیعه سِی توانستیم بسیاری از مشکلات را برطرف نماییم اما متاسفانه برخی از مشکلات همچنان به قوت خود باقی هستند که ان شاءالله با دعای شما و تلاش دوستان برطرف خواهند شد.
مرکز دانلود اسلامی
گام بعدی ما در گسترش شیعه سِی، ایجاد مرکز دانلودی بود تا کاربران مذهبی راحت تر بتوانند به دانلود فایل های دینی و اسلامی بپردازند.
مرکز دانلود اسلامی شیعه سِی با هدف فراهم آوردن فایل های مذهبی و دینی به صورت متمرکز و ایجاد امکان دسترسی سریع تر به فایل های اسلامی ایجاد شده است.این مرکز دانلود قصد دارد انشالله با کمک شما کاربران عزیز یک مجموعه عظیم و یکپارچه از فایل های مذهبی را گرد آورد تا کاربران بتوانند هر چه سریع تر به فایل های مورد نظرشان دست یافته و نیازی به جستجوهای مکرر در سایت های مختلف نداشته باشند.
این مرکز نیز توسط اسکریپت راه اندازی شده و متاسفانه به دلیل نبود امکان مالی و… دارای هاستی برای قرارگیری فایل ها نیست.
کمپین عاشقان
با وجود کمپین ها و… فراوان در اینترنت، متاسفانه کمپین های دینی و مذهبی کمی را می توان یافت. هدف ما ایجاد مکانی بود تا کاربران مذهبی بتوانند ابراز علاقه کرده و محبت خود را به ائمه اطهار و…(هر چند نمادین) نشان دهند.
کمپین عاشقان مکانی است برای عاشقان و دوستداران خداوند، قرآن کریم و ائمه معصومین (ع)
در کمپین عاشقان، دوستداران و عاشقان خدا، قرآن و چهارده معصوم (ع) می توانند با مراجعه به صفحات کمپین مربوط به هر یک از این بزرگواران، ارادت و علاقه خویش را ابراز کرده و نام خود را در فهرست عاشقان آن حضرات ثبت نمایند.
■ البته که این یک حرکت نمادین است و علاقه و محبت شیعیان بایستی فراتر از ظاهر، باطن و روح آنان را فراگرفته باشد اما شاید این حرکت باعث شود تا دوباره به خود آییم و تلاش کنیم پس از ثبت ناممان در این فهرست عاشق واقعی آن حضرات بوده و مراتب خرسندیشان را برآورده کنیم.ان شاءالله
بخش های دیگر…
به جز بخش های اصلی که معرفی شد، بخش های دیگری همچون قرآن کریم آنلاین، زیارت عاشورا، استخاره با قرآن کریم، ختم صلوات گروهی و… نیز در شیعه سِی وجود دارد که کم و بیش مورد استفاده کاربران قرار می گیرد.

فعالیت در شبکه های اجتماعی
از همان روزهای اول، شیعه سِی سعی داشته تا کاربران راحت تر بتوانند از مطالب موجود در سایت استفاده کنند. از کنترل و حذف تبلیغات سایت (با وجود کمبود منابع مالی) گرفته تا فعالیت در شبکه های مختلف اجتماعی و…
شیعه سِی در بسیاری از سایت ها و شبکه های اجتماعی حضور دارد اما متاسفانه به دلیل کمبود نیروی انسانی و… در حال حاضر تنها در چند شبکه اجتماعی (مانند فیسبوک، گوگل پلاس، توئیتر، اینستاگرام، لینکدین، افسران و…) فعالیت می کند.
تلگرام
با گسترش استفاده از نرم افزارهای پیام رسان تلفن همراه و استقبال کاربران از تلگرام، ما نیز تصمیم گرفتیم تا در تلگرام فعالیت کرده و به ارائه مطالب دینی و مذهبی بپردازیم.
ربات تلگرام مذهبی شیعه سِی
در ابتدا با توجه به گسترش ربات ها در تلگرام و متاسفانه رواج ربات های غیر اخلاقی و نامناسب در آن، تصمیم گرفتیم رباتی را راه اندازی کرده تا به کمک آن مطالب دینی و اسلامی را راحت تر در دسترس کاربران قرار دهیم.
خوشبختانه این ربات با استقبال نسبتا خوب کاربران روبه رو شده و در حال حاضر در حدود ۵۰۰۰ عضو دارد.
کانال مذهبی تلگرام شیعه سِی
با اضافه شدن امکان ایجاد کانال در تلگرام و فعالیت انبوه کانال های مختلف، ما نیز کانال تلگرامی راه اندازی کرده و فعالیت هایمان را از ربات به کانال انتقال دادیم.(البته همچنان ربات آپدیت شده و مطالب روزانه را ارسال می کند اما مطالب دیگر تنها بر روی کانال ارسال می شوند.)
در حال حاضر بیش از ۱۳۰۰ کاربر در کانال مذهبی شیعه سِی عضو هستند.

شیعه سِی امروز
شیعه سِی در حال حاضر دارای حدود ۲۰۰۰ بازدید در روز بوده که ان شاءالله همچنان افزایش خواهد داشت.
تا کنون…
در بخش اصلی سایت (پاسخگوی دینی) به بیش از ۳۰۰ سوال پاسخ داده شده است.
پربیننده ترین سوالات بخش پرسش و پاسخ دینی
در خبرخوان مذهبی بیش از ۶۰۰۰۰ عنوان خبر وجود دارد.
پربازدیدترین اخبار خبرخوان مذهبی (از آغاز تا کنون)
بیش از ۶۰ سایت و وبلاگ در دایرکتوری اسلامی معرفی شده است.
جدیدترین سایت ها و بلاگ های اضافه شده به دایرکتوری اسلامی
و در مرکز دانلود اسلامی بیش از ۸۰۰ فایل برای دانلود قرار داده شده است.

 

آینده شیعه سِی
ما همچنان در حال تلاش برای گسترش و بهبود فعالیت هایمان هستیم.هدف ما در حال حاضر در وهله اول رفع مشکلات موجود و بهبود کیفی محتوا و نحوه ارائه مطالب و پس از آن معرفی هرچه بیشتر خدمات شیعه سِی به کاربران اینترنتی است.
ان شاءالله با حمایت های مادی و معنوی شما عزیزان بتوانیم همچنان در راستای ترویج اسلام و مذهب تشیع تلاش نماییم.
ما همواره در این راه به راهنمایی های شما نیاز داشته و داریم. لطفا انتقادات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید. ما مشتاق دریافت نظرات شما هستیم.
با تشکر از حمایت و همراهی همیشگی شما
التماس دعا
یا علی

یک نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.